Najlepszy przyjaciel malca

pies2Dzieci, które mają psa, rzadziej chorują, są odważniejsze i spokojniejsze. Jeśli więc twoje dziecko marzy o czworonożnym przyjacielu – nie mów nie.

DLA ALERGIKA CHIŃSKI GRZYWACZ
Wesoły, skory do zabawy. Lubi, gdy poświęca się mu wiele uwagi. Kocha całą rodzinę, także dzieci. Dzięki temu, że prawie nie ma sierści, mogą z nim mieszkać pod jednym dachem nawet alergicy. Na wszelki wypadek przed kupnem zabierz dziecko do hodowli i poobserwuj, jak zareaguje organizm malca.

DLA DZIEWCZYNKI MOPS
Spokojny, łagodny, cierpliwy, towarzyski, typowy domowy pies-zabawka. Może być towarzyszem nawet dla kilkuletniego dziecka. Uwielbia, kiedy jest przedmiotem zainteresowania. Zawsze chętny do zabawy, całkowicie pozbawiony agresji. Nie potrzebuje dużo ruchu. Lubi pieszczoty, więc nie zdenerwuje go nadmierni miłość opiekuńczej małej dziewczynki.

DLA JEDYNAKA NOWOFUNLAND

Oddany przyjaciel i opiekun, spokojny, cierpliwy. Jeśli okoliczności go zmuszą, będzie dzielnie bronił osoby, za którą czuje się odpowiedzialny. Da poczucie bezpieczeństwa jedynakowi, który samotnie czeka w domu kilka godzin na rodziców. Duży i ciężki, waży do 70 kg.

DLA RODZEŃSTWA BERNEŃCZYK
To pies do towarzystwa. Ma bardzo przyjazne usposobienie, doskonale czuje się w grupie ludzi, szczególną sympatią obdarza dzieci. Łagodny, wierny i bardzo oddany. Rozsądny, nieagresywny. Igraszki w grupie dzieciaków nie nudzą go i nie denerwuje się.

DLA NIEŚMIAŁKA LABRADOR

Ma miłe, łagodne usposobienie. Niezwykle przyjacielski. Łatwo go wyszkolić i wówczas będzie doskonałym opiekunem dziecka. Chętnie się bawi. Szczeniaki są bardzo aktywne, ale dorosłe psy poważnieją i są statecznymi opiekunami. Labrador jest dość duży i ciężki waży ok.30 kg

DLA URWISA BOKSER

Należy do grupy psów dogowatych. Niezwykle towarzyski, pełen radości życia, aktywny i energiczny. Lubi dzieci i bardzo chętnie się bawi, nie jest agresywny i nie bywa dwulicowy ani mściwy. Pojętny i inteligentny, chętnie się uczy.