Ciekawe i egzotyczne krzewy ogrodowe

Ostrokrzew Meservy ‘Blue Angel’

Roślina zimnozielona o zwartej budowie, dorastającą do półtorej metra. Jej liście posiadają ciekawy połysk oraz interesujący zielono-niebieski kolor a ich brzegi są kolczaste. Ostrokrzew kwitnie od maja do czerwca ładnymi białymi kwiatami a następnie wytwarza czerwone jagody, które pozostają na krzewie aż do wiosny. Blue Angel lubi żyzne gleby i nie toleruje gleb podmokłych. Krzew dobrze rośnie zarówno na stanowiskach nasłonecznionych jak i przycienionych. Roślina idealnie nadaje się do tworzenia równo strzyżonych żywopłotów.

Krzewy ogrodowe

Palecznik chiński
Krzew ten zrzuca liście na zimę pozostawiając tylko proste ciemnozielone pędy. Jego liście są duże, pierzaste a jezienią żółkną. Roślina tworzy dzwonkowate kwiaty o kolorze zielono-żółtym. Zaczyna kwitnąć w połowie maja i do września wykształca podłóżne niebieskie owoce. Krzew osiąga do czterech metrów wysokości. Pałecznik najlepiej się czuje na glebach żyznych i wilgotnych oraz miejscach nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Na zimę warto roślinę okryć, gdyż nie zawsze wytrzymuje niskie temperatury.

Ciekawe krzewy ogrodowe

Pieris japoński ‘Bisbee Dwarf’

Pieris jest zimozielonym krzewem ozdobnym o skórzastych, jasnozielonych liściach. Krzew ten jest niewielki gdyż osiąga niecały metr wysokości. Młode liście są koloru czerwonego przez co roślina wygląda bardzo ciekawie. Krzew wymaga kwaśnych oraz wilgotnych gleb i nie lubi stanowisk nasłonecznionych. Dość dobrze radzi sobie z niskimi temperaturami podczas zimy.