Kwitnąca skrzynka w domu

kwiatWiosna w zimie? To naprawdę jest możliwe! W domu można przecież już teraz posadzić cebulki, z których tuż po Nowym Roku wyrosną i zakwitną wielobarwne i swym zapachem przypominające wiosnę kwiaty np. hiacynty, karłowate tulipany, narcyzy oraz krokusy i prymulki. Proszę pamiętać, by właśnie w tym okresie zapewnić roślinom dużo światła, ciepła i wilgoci, a z pewnością odwdzięczą się nam feerią barw.

Jeśli chcemy wyhodować rośliny cebulkowe w doniczce, musimy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim cebulki posadzone w ziemi nie mogą się dotykać, a ich końce powinny wystawać ponad powierzchnię ziemi. Doniczka z cebulkami musi stać w ciemnym i chłodnym miejscu.

W domowej skrzynce możemy wyhodować jaskry, których kwiaty przypominają róże. Na ich tle ładnie prezentować się będzie dekoracyjna szachownica kostkowata. Jej pojedyncze kwiaty w kształcie dzwoneczków najczęściej są w kolorze fioletowo różowym lub zielonobiałym.

Dobra rada:
Przygotowując wiosenną doniczkę, trzeba koniecznie pamiętać, że cebulki nie znoszą stojącej wody. Gdy jest jej za dużo, natychmiast gniją. Dlatego też każdą cebulkę przed wsadzeniem należy Podsypać żwirkiem lub kamyczkami, co uchroni ją przed nadmierną wilgocią.