Jak zadbać o krzewy na wiosnę

Jak zadbać o krzewy na wiosnę

Na wiosnę znowu zaczynamy częściej pojawiać się na swojej działce lub w ogródku. I to nie tylko dlatego, że jest coraz cieplej, ale również dlatego, ponieważ mamy w nim coraz więcej rzeczy do zrobienia. Jeśli mamy zasadzone w ogrodzie piękne krzewy, nie zależnie czy są to krzewy iglaste, czy pięknie kwitnące, to trzeba o nie jednakowo zadbać. W pierwszej kolejności powinniśmy usunąć wszystkie zabezpieczenia jakie zostają po zimie. Jednak nie możemy tego zrobić w obojętnie jakim momencie. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że przymrozki ustąpiły na dobre. Gdy będzie już ciepło, ale jednocześnie przyjdzie niespodziewany przymrozek, to ponownie  zabezpieczamy krzew przed zimnem.

Drugim krokiem w pielęgnacji ogrodu jest na pewno przycinanie krzewów. Albo zadajemy im pożądany kształt, albo też prześwietlamy krzew w taki sposób, żeby nie był on za gęsty. Ponieważ od nadmiaru gałązek, słońce nie dostaje się do całej rośliny, powodując w ten sposób na przykład przesuszanie części z nich.

Nie zapomnijmy o właściwym nawożeniu naszych krzewów. W większości przypadków wystarczy zwykłe nawożenie kompostem organicznym, który zbieramy z obierek, starych roślin i innych tego typu rzeczy. Jeśli jednak zależy nam na czymś typowym dla danego krzewu, wtedy wybieramy się już do ogrodniczego z prośbą o konkretną poradę.