Ile czasu potrzeba by mieć piękny trawnik w ogrodzie? Jeden dzień

Zrobiłeś już plan swojego ogrodu, poukładałeś sobie w głowie oraz na papierze jak to wszystko będzie wyglądało. Czas wziąć się w takim razie do roboty! Ale od czego by tu zacząć? Zazieleń miejsca, na których ma być tylko sam trawnik i nic więcej!

A jak to zrobić w jeden dzień? Odpowiedź jest prosta: kup trawnik w rolce.
Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących sprzedaż trawników w rolce (wystarczy poszukać na internecie czy choćby odwiedzić pobliską Castoramę), jak jednak wybrać spośród wszystkich ofert dobry trawnik?

Przede wszystkim powinien mieć on intensywnie zielone liście oraz gęste białe korzenie. W przypadku znalezienia jakichkolwiek chwastów, należy szukać innej darni. Musimy zwrócić uwagę czy płat darni uniesiony za jeden koniec do góry nie rozpada się oraz czy nie ma różnic wymiarowych pomiędzy poszczególnymi płatami.

Po zakupie nasz zrolowany trawnik należy natychmiast rozwinąć i ułożyć w ogrodzie, gdyż darń nie może za długo leżeć zwinięta. Pielęgnacja takiego trawnika nie różni się od pielęgnacji trawnika sadzonego klasycznie. Musi on być regularnie nawożony, podlewany oraz koszony (jeżeli chcemy by utrzymał swoje walory estetyczne).

Rozwiązanie takie jest dobre, w sytuacji gdy posiadamy działkę budowlaną z małą ilością miejsca na ogród lub gdy przystosowanie ziemi do zasiania trawy byłoby zbyt kosztowne oraz zajmowało zbyt dużo czasu.

Jeszcze jedną zaletą trawy w rolce jest fakt, iż można ją kłaść o dowolnej porze roku (np. w grudniu). Efekt będzie taki, że sąsiedzi po prostu zzielenieją z zazdrości ;]