Berberys ottawski 'Silver Miles’

Berberys ottawski 'Silver Miles’
(Berberis ottawiensis Silver Miles)
Opis: Krzew wysoki o pędach łukowato zwisających w dół do 2,5 m wys. i 2,5 m szer. Liście do 3 cm dł. ciemnoczerwone z jasnymi przebarwieniami o srebrnym połysku. Kwiaty liczne, duże, zebrane w zwisające grona, żółtopomarańczowe. Owoce jajowate, czerwone pojawiają się jesienią.

Berberys ottawski 'Superba’
(Berberis ottawiensis Superba)
Opis: Silnie rosnący całkowicie zimotrwały, łukowaty krzew do 2,5 m wys. i 2,5 m szer. Liście okrągławe do owalnych, ciemne, czerwonofioletowe. Kwiaty małe, żółte z czerwonym rumienńcem. Owoce czerwone, jajowate.

Berberys pośredni 'Red Jewel’
(Berberis media Red Jewel)
Opis: Krzew częściowo zimozielony o prostych pędach, wolno rosnący do 1 m wys. i 2 m szer. Liście lśniące purpurowoczerwone, eliptyczne, jesienią intensywnie czerwonobrązowe. Kwiaty żółte w maju, czerwcu. Owoce małe, czarne.

Berberys Thunberga 'AtropurpNana’
(Berberis thunbergii Atropurp.Nana)
Opis: Wolnorosnący, niski krzew do 50 cm wys. Liście czerwonofioletowe, drobne. Kwiaty żółte. Owoce drobne, czerwone. Zastosowanie niskie żywopłoty, roślina okrywowa.

Berberys Thunberga 'Atropurpurea’
(Berberis thunbergii Atropurpurea)
Opis: Gęsty krzew do 2 m wys. Liście owalne, purpurowe, jesienią błyszczącoczerwone. Kwiaty bladożółte z czerwonym rumieńcem. Owoce podłużne, czerwone. Zastosowanie na nasadzenia grupowe, żywopłoty o pokroju naturalnym.