Jak pozbyć się mrówek z ogródka

Metoda na pozbycie się mrówek z ogródka

Mrówki potrafią być w ogrodzie prawdziwym utrapieniem, dlatego warto znaleźć sposób na ich pozbycie się. Pomimo tego, że są to stworzenia bardzo pożyteczne, uchodzące za wzór pracowitości, nie są mile widzianymi gośćmi w ogrodach. Z ogrodu bardzo łatwo jest je też przenieść do domu, a nikt chyba nie chciałby mieszkać z mrówkami, które uwielbiają wchodzić do opakowań ze słodkimi rzeczami. I właśnie w ten sposób można pozbyć się mrówek – zabić je ich własną bronią.
Cukier bardzo szybko przyciągnie mrówki z ogrodu. Można więc zrobić pułapkę na mrówki, a nawet kilka, aby pozbyć się większości za jednym razem. Wystarczy tylko wykopać niewielkie otwory, a do nich wsypać cukier lub włożyć coś słodkiego. Mrówki od razu do znajdą. Kiedy będzie ich w otworze całkiem sporo, wystarczy już tylko zalać je wrzącą wodą (od razu zginą) lub zimną wodą (będą się wolniej topić). Czy jest jeszcze jakaś metoda?
Można również zastosować sól. Substancja ta odstrasza i zabija mrówki, dlatego wystarczy nawet posypać solą mrowiska czy trasy mrówek, aby się wyniosły. Zawsze można też pokusić się o zakup specjalnych preparatów owadobójczych, które kupić można m.in. w kwiaciarniach. Nie są one drogie, ale na pewno bardzo skuteczne i pozwolą pozbyć się problemu raz na zawsze.