Ogródek rekreacyjny, czyli jak zagospodarować mały ogród

Masz do dyspozycji niewielką powierzchnię i chcesz z niej zrobić ogródek, aby móc przyjemnie z rodziną spędzać wolne popołudnia? Czytaj dalej a dowiesz się jak to zrobić ;]

Na początku zaplanuj sobie wygląd ogródka oraz jego wystrój. Jeżeli ma być do ogród rekreacyjny zaleca się wyłożenie większości powierzchni trawą (najlepiej trawą rolkowaną) oraz głównie zakup roślin zimno-zielonych. Ciekawym pomysłem jest także odgrodzenie ogrodu od świata zewnętrznego poprzez zasadzenie wzdłuż jego granic (z reguły wzdłuż płotu) drzew iglastych (np. świerków), które za kilka lat dadzą nam przyjemny i prywatny kącik do relaksu.

Warto w centralnej części ogródka umieścić drewniany stół (może być własnoręcznie wykonany z pnia), kilku krzesełek oraz niewielkiego grilla. Dodatkowo, jeżeli chcemy aby nasz ogródek nabrał kolorów można usypać z kamieni mały skalniak, na którym wg. naszego upodobania będziemy mogli sadzić różnorodne kwiatki jednoroczne. Ciekawym rozwiązaniem może być udekorowanie skalniaka małym oczkiem wodnym.

Aby nasz ogródek ładnie prezentował się nocą warto zakupić kilka lamp ładowanych energią słoneczną (cena w castoramie od 10 do 20 zł) lub kilka pochodni wbijanych w ziemię.

Ogródek rozplanowany w ten sposób zagwarantuje, iż łatwo będzie o niego dbać, dzieci będą miały sporą powierzchnię zielonej trawy do zabawy oraz będziemy mogli ugościć znajomych na grillu zrobionym w naszym pięknie udekorowanym kwiatami ogrodzie i cieszyć się rozmową przy szumie małej fontanny w naszym malutkim acz pięknym oczku wodnym ;]