Modny piesek do kieszonki

piesek1Czy nam się podoba, czy nie, moda rządzi wszystkimi dziedzinami naszego życia. Jeśli chcesz być supermodna, musisz zadbać nie tylko o właściwą kreację czy wystrój wnętrza, powinnaś mieć również modnego małego pieska!

Już starożytne wykopaliska dowodzą, że psy o niewielkich rozmiarach były bardzo łubiane. Prawdopodobnie to Rzymianie wprowadzili modę na pieski do towarzystwa, ale były również popularne w Chinach. Maleńkie pekińczyki bez trudu mieściły się w rękawach szat chińskich cesarzy.

Średniowieczne dwory królewskie i arystokracja kultywowały modę na małe rasy. Niewielkie spanielki, maltańczyki, mopsy prowadziły królewskie życie w pałacach swoich panów.

Mały, ale czujny
Jeśli więc mieszkasz w mieście, wybierz mopsa, buldożka francuskiego, terierka westie lub innego malucha. Zyskasz w nim serdecznego towarzysza, z którym nigdy nie będziesz czuła się samotna.

Małe pieski mają wiele zalet: nie wymagają długich spacerów, można je prawie wszędzie ze sobą zabrać, no i utrzymanie jest mniej kosztowne. Niewielkie psiaki są poza tym bardzo czujne, pełne ekspresji, śmiałe, dłużej żyją. Nie potrafią długo usiedzieć na jednym miejscu i wszędzie ich pełno, co czasem może być denerwujące.