Przygotowanie działki budowlanej pod zakup trawy rolowanej

W związku z dużą ilością pytań dotyczących trawy rolowanej, postanowiliśmy trochę poszerzyć temat i opisać jak powinno przygotować się teren pod założenie trawy z rolki.

W trakcie projektowania i zakładania trawnika musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze na nawadnianie. Wybór systemu nawadniania jest bardzo istotny, gdyż zadecyduje on o dalszej naszej pracy przy trawniku, docelowo zaleca się zastosować system nawadniania automatycznego.

Pamiętajmy również, że podczas projektowania trawnika należy podzielić obszar na sekcje zacienione oraz nasłonecznione. Podział ten wynika z faktu, iż sekcje te wymagają innego sposobu nawadniania oraz różnych ilości wody. Dodatkowo musimy przygotować ziemię pod nasz nowy trawnik (najlepiej dowieźć ziemi urodzajnej lub przynajmniej przekopać glebę).

Wszystkie te zabiegi mają na celu umożliwienie darni dobre zakorzenienie się. Zaleca się również przed położeniem trawnika rolowanego podlać podłoże dużą ilością wody. Zapewni to dokładne zagęszczenie gleby.

Trawa rolowana
Po położeniu naszego nowego trawnika, należy pamiętać o tym aby go intensywnie podlewać przez okres około dwóch tygodni. Umożliwi to szybszy wzrost korzeni i sprawi, że nasz trawnik nie zacznie obumierać. Warto też podczas sezonu (od kwietnia do października) kilkukrotnie nawozić trawnik, dzięki czemu będzie służył nam przez lata.