Berberys Thunberga

Berberys Thunberga Aurea
(Berberis thunbergii Aurea)
Opis: Wolnorosnący, krzaczasty i kolczasty krzew do 1,2 m wys. i 1,2 m szer. Liście małe, złotożółte, zacienione zmieniają barwę na zielonożółte. Kwiaty małe, bladożółte z czerwonym połyskiem tworzą się w połowie wiosny. Owoce czerwone jagody. Zastosowanie jako barwny akcent w nasadzeniach grupowych.

Berberys Thunberga Bagatelle
(Berberis thunbergii Bagatelle)
Opis: Wolnorosnący, bardzo zwarty, niski krzew do 30 cm wys. i 40 cm szer. Liście czerwonopurpurowe, drobne. Kwiaty żółte. Owoce drobne. Polecany na niskie żywopłoty i obwódki.

Berberys Thunberga Erecta
(Berberis thunbergii Erecta)
Opis: Krzew gęsto rozgałęziony o wąskim, słupowym pokroju do 1,5m wys. i 1 m szer. Młode krzewy mają gałązki wyprostowane, starsze z wiekiem rozkładają się. Liście okrągłe, jasnozielone, jesienią purpurowopomarańczowe. Polecany na żywopłoty oraz nasadzenia pojedyncze lub w grupach.

Berberys Thunberga Golden Ring
(Berberis thunbergii Golden Ring)
Opis:Krzew o ostrych cierniach, dorasta do 1,5-2 m wys. Liście purpurowoczerwone z wąskim żółtym obrzeżeniem. Kwiaty żółte pojawiają się w maju. Owoce koralowe długo pozostają na krzewie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.Wytrzymuje niskie temperatury i okresową suszę.

Berberys Thunberga Green Carpet
(Berberis thunbergii Green Carpet)
Opis:Krzew rozrastający się do 1 m wys. i 1,5 m szer. Posiada długie przewisające, rozłożyste gałęzie. Liście błyszczące, zielone, przebarwiające się jesienią na żółtoczerwone. Kwiaty drobne, żółte. Owoce jesienią różowe do czerwonych, jajowate. Nadaje się do sadzenia jako roślina okrywowa, na rabatach, w grupach oraz na poboczach dróg.

Berberys Thunberga Harlequin
(Berberis thunbergii Harlequin)
Opis:Krzew niski do 1 m wys. o pędach rozłożystych i przewisających. Liście pstre, czerwonopurpurowe z jaśniejszymi plamkami, drobniejsze niż w odm. Rose Glow. Kwiaty żółte. Owoce czerwone. Polecany do nasadzeń pojedynczych i w grupach.

Berberys Thunberga Kobold
(Berberis thunbergii Kobold)
Opis:Wolno rosnący, zwarty krzew do 40 cm wys. i 60 cm szer.Liście zielone przebarwiające się jesienią na purpurowopomarańczowe. Kwiaty żółte. Owoce czerwone, występują obficie. Polecany na rabaty, skalniaki i do małych ogródków.

Berberys Thunberga Red Chief
(Berberis thunbergii Red Chief)
Opis:Silnie rosnący krzew z wyprostowanymi łukowato pędami do 3 m wys. i 2 m szer. Liście wąskie, lśniące, brązowoczerwone, jesienią przebarwiające się na lekko czerwone. Kwiaty żółte. Owoce zimą różowe potem czerwone. Polecany do nasadzń grupowych.

Berberys Thunberga Rose Glow
(Berberis thunbergii Rose Glow)
Opis: Krzew rozłożysty i silnie rosnący do 1,5 m wys. i 1,5 m szer. Liście różowoczerwone z białymi i szarymi, nieregularnymi plamkami. Kwiaty żółte, drobne. Owoce czerwone. Polecany do nasadzeń pojedynczo i w grupach.