Piękne rośliny i kwiaty wodne

Jeżeli posiadamy oczko wodne na naszej działce rekreacyjnej lub w ogrodzie za domem to należy je dobrze zagospodarować. Warto choćby pomyśleć o dodaniu kwiatów pływających tak aby podnosiły one prestiż naszego ogrodu. Jakie kwiaty są najciekawsze?

1. Hiacynt Wodny
Jest to oczywiście roślina pływająca, która dodatkowo szybko się rozrasta. Posiada piękne kwiaty koloru niebieskiego, które przypominają wyglądem hiacynty. Jest teoretycznie rośliną jednoroczną, lecz jeżeli przez zimę przechowamy ją w pomieszczeniu to może nam kwitnąć latami. Hiacynt wodny uwielbia stanowiska słoneczne.

2. Lilia wodna (Grzybień)

Lilia wodna jest niewątpliwe rośliną wodną, najpopularniejszą a zarazem najbardziej atrakcyjną i idealnie nadaje się do każdego oczka wodnego czy stawu. Kwiaty grzybienia mogą mieć przeróżne kolory a także występować w różnych wielkościach. Dodatkowo poszczególne gatunki lilii wodnej różnią się pomiędzy sobą ilością płatków, rozmiarem liści czy nawet ich kolorem! Taka różnorodność pozwala nam dobrać lilię idealnie do wyglądu naszego ogrodu. Dodatkowym atutem rośliny jest fakt, iż kwitnie ona od maja aż do października. Lilie lubią duże nasłonecznienie i nie znoszą kropel wody spadających na powierzchnie liści. Dodatkowym atutem lilii jest fakt iż rośliny te z łatwością wytrzymują zimę (za wyjątkiem lilii niebieskiej).