Łatwe w uprawie jednoroczne kwiaty letnie

Kwiatów letnich jest bardzo dużo, jednak niektóre z nich wymagają specjalnej opieki. Jeżeli jednak chcemy szybko i łatwo nadać naszemu ogrodowi barwę latem to warto zdecydować się na jedną (lub więcej ;]) z poniższych roślinek:

Aksamitki – roślina ta może rosnąć w każdej glebie, nie straszne jej są susze i upały oraz typowe choroby kwiatów. Aksamitki kwitną bardzo obficie aż do pierwszych mroźnych nocy. Nasiona aksamitek można zbierać i bez problemu wysiewać w następnym sezonie, dodatkowo rośliny te bardzo dobrze znoszą przesadzanie. Fasolka lubi miejsca nasłonecznione, jednak równie dobrze radzi sobie w półcieniu.

Aksamitka

Maciejka – roślina posiada małe i drobne kwiaty, który choć nie udekorują naszego ogrodu to na pewno sprawią, że będzie on pięknie pachniał. Kwiaty maciejki bowiem posiadają piękny, mocny zapach, który dodatkowo nasila się pod wieczór.Roślina dobrze rośnie w każdej glebie i lubi stanowiska słoneczne jak i półcień.

Maciejka

Wilce – jest to roślina, która posiada podobne do powoju kwiaty, które zamykają się po południu. Bardzo dobrze porasta płoty, kraty itp. elementy ogrodowe.