Jak ładnie zrobić pierwszy ogród?

Jak ładnie zrobić pierwszy ogród?

Już niedługo wiosna i ruszamy do ogrodów może widzieliście coś ciekawego, jakieś nowinki jakie mają dla nas producenci artykułów do ogrodu n.p oświetlenie, dekoracje, krzewy to proszę o przykłady w tym wątku, to będzie mój pierwszy ogród. Przed zimą się wprowadziliśmy no i przyszedł czas na porządki na zewnątrz.

Jedyna rada, jaką mogę Ci dać, to najpierw wszystko sobie rozplanować, rozrysować na kartce, co chcesz gdzie mieć. Co do samych artykułów i rozwiązań, to ciężko cokolwiek doradzić, nie wiem, czy chcesz mieć ogród rekreacyjny, w którym można posiedzieć wśród kwiatów i krzewów, zrobić grilla, pobujać się na huśtawce ogrodowej, czy może bardziej chcesz stworzyć miejsce pełne kwiatów, w którym człowiek przebywa tylko po to, by pielęgnować rośliny?  Od tego wiele zależy.

Do oświetlenia ogrodu możemy zastosować reflektorki, które najczęściej posiadają kliny do wbicia lub mocowania na śruby. Oświetlenie zewnętrzne powinno posiadać odpowiednią klasę ochrony przed wilgocią i wodą o niskim napięciu ochronnym 12V. Ja proponuję oświetlenie ledowe energooszczędne, które może się świecić całą noc.

Mnie podobają się bardzo altany. Właśnie o tym marze u siebie na ogródku.

Myślę, że oprócz zieleni, która jest oczywiście ważną częścią każdego ogrodu, istotne są również ścieżki, które wykonane powinny być w wysokiej jakości kamienia. Sama wybierałam pośród kostki brukowej ze Śląska, więc wam również mogę polecić tę firmę. Mają spory wybór kostek wszystkich wiodących producentów.

O tak, altana to doskonały pomysł do ogrodu. Można w lecie przenieść się tam z jadalni i zjadać posiłki na świeżym powietrzu :). Ja do swojego ogrodu wybrałabym coś z kwadratowych altan – nie całkiem duża, ale do mojego niewielkiego ogrodu idealna.

na górnym zdjęciu altana firmy Dłutkos – strona dlutkos.pl