Jak ładnie zrobić pierwszy ogród?

Jak ładnie zrobić pierwszy ogród?

Już niedługo wiosna i ruszamy do ogrodów może widzieliście coś ciekawego, jakieś nowinki jakie mają dla nas producenci artykułów do ogrodu n.p oświetlenie, dekoracje, krzewy to proszę o przykłady w tym wątku, to będzie mój pierwszy ogród. Przed zimą się wprowadziliśmy no i przyszedł czas na porządki na zewnątrz.

Jedyna rada, jaką mogę Ci dać, to najpierw wszystko sobie rozplanować, rozrysować na kartce, co chcesz gdzie mieć. Co do samych artykułów i rozwiązań, to ciężko cokolwiek doradzić, nie wiem, czy chcesz mieć ogród rekreacyjny, w którym można posiedzieć wśród kwiatów i krzewów, zrobić grilla, pobujać się na huśtawce ogrodowej, czy może bardziej chcesz stworzyć miejsce pełne kwiatów, w którym człowiek przebywa tylko po to, by pielęgnować rośliny? 😉 Od tego wiele zależy 😀

Do oświetlenia ogrodu możemy zastosowac reflektorki, które najcześciej posiadają kliny do wbicia lub mocowania na śruby. Oświetlenie zewnętrzne powinno posiadać odpowiednią klasę ochrony przed wilgocią i wodą o niskim napięciu ochronnym 12V. Ja proponuję oświetlenie ledowe energooszczędne, które może się świecić całą noc.

Mnie podobają się bardzo altany. Właśnie o tym marze u siebie na ogródku.

Myślę, że oprócz zieleni, która jest oczywiście ważną częścią każdego ogrodu, istotne są również ścieżki, które wykonane powinny być w wysokiej jakości kamienia. Sama wybierałam pośród kostki brukowej ze Śląska, więc wam również mogę polecić tę firmę. Mają spory wybór kostek wszystkich wiodących producentów.

O tak, atlana to doskonały pomysł do ogrodu. Można w lecie przenieść się tam z jadalni i zjadać posiłki na świeżym powietrzu :). Ja do swojego ogrodu wybrałabym coś z kwadratowych altan – nie całkiem duża, ale do mojego niewielkiego ogrodu idealna.

na górnym zdjęciu altana firmy Dłutkos – strona dlutkos.pl