Lato – pora na zakładanie ogródka

Jeżeli nie mamy jeszcze własnego, domowego ogródka a planujemy go założyć to najlepszą porą na to jest lato. Zakładając ogródek latem mamy pewność, że tuż po jego założeniu będzie on się dobrze prezentował i będzie dla nas miejsce odpoczynku i relaksu. O tej porze roku jest również najłatwiej zaopatrzyć się w rośliny ozdobne do naszego ogródka jak i również najłatwiej zadbać o to żeby miały spełnione odpowiednie warunki do rozwoju.
Kwiaty letnie

Paleta kolorów kwiatów letnich jest praktycznie nieskończona i o tej porze roku kwitnie ich bardzo dużo. Kwitną także niektóre krzewy, także możemy zastanowić się już nad projektowaniem żywopłotu. Również na początek lata przypada najbardziej obfite kwitnienie róż, w lipcu zaczynają kwitnąć ostóżki oraz lędźwiany a trochę później wilce i w końcu hortensje. Oczywiście nie trzeba wspominać, że przez całe lato kwitną aksamitki, pelargonie oraz werbeny.

Piękne kwiaty letnie

Zakładając ogród latem warto też pomyśleć nad posadzeniem kilku roślin wiecznie zielonych, dzięki czemu gdy nadejdzie zima, nasz ogród dalej będzie cieszył nasze oczy.