Rośliny liściaste w naszym ogrodzie – drzewa liściaste

Zbliża się wielkimi krokami wiosna, pora więc poszukać sadzonki drzew liściastych i zasadzić je w naszych ogrodach. Nasze aranżacje ogrodowe wzbogacą się o niepowtarzalne formy i kolorystykę dzięki roślinom liściastym. Każdy atlas roślin ozdobnych ma wiele ciekawych drzew liściastych, które możecie przejrzeć przed wyborem danej rośliny ozdobnej do ogrodu.

Sadzenie drzew liściastych niewskazane jest w przypadku, w którym posiadamy basen ogrodowy bez zadaszenia. Jedną lecz bardzo mocno uciążliwą wadą roślin liściastych jest to, iż dość często gubią liście – również w okresie letnim. A co za tym idzie utrzymanie basenu w czystości będzie trudne, gdy obok rośnie drzewo lub krzew liściasty…

W przypadku, gdy zdecyduje się na posadzenie drzew iglastych dobrym pomysłem jest szkółka roślin, praktycznie w każdym dużym mieście można takową szkółkę znaleźć. Jeśli jednak nie ma w pobliżu miejsca gdzie mieszkacie takiej szkółki roślin, możecie wyszukać w sieci internetowy sklep ogrodniczy, w którym z całą pewnością znajdziecie wymarzone rośliny ozdobne do ogrodów.

Krzewy i drzewa liściaste w takich sklepach pakowane są bardzo starannie, wiem to z doświadczenia i wieloletnich praktyk. Wysyłka roślin ozdobnych do ogrodu odbywa się w bardzo szybkim tempie i dzięki temu od momentu zamówienia już po kilku dniach możemy mieć taką roślinę u siebie w ogrodzie, praktycznie bez wychodzenia z domu. Ostatnio zamówiłem w takim sklepie ogrodniczym rośliny liściaste i dostałem je po 3 dniach. Póki co trzymam drzewa owocowe i pozostałe, które zamówiłem w przydomowym ogrodzie zimowym.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem mebli ogrodowych do altanki ogrodowej, którą postawiłem w zeszłym roku. I tak waham się między tą decyzją a samodzielnym stworzeniem takich mebli. Póki co po ofertach, które widziałem w Internecie jestem bardziej za gotowymi mebelkami, ale zobaczymy co czas pokaże ; )

Powoli zaczynam szykować narzędzia ogrodowe i z wielka niecierpliwością oczekuje nadejścia wiosny.

Podejrzewam, że macie podobnie, pozdrawiam.