Ogród geometryczny – ogród o formalnym układzie

Marzysz aby twój ogród wyróżniał się czymś szczególnym? Chcesz zadziwić znajomych pomysłowością i starannością wykonania twojego ogrodu? Jeżeli takie są twoje ambicje oraz posiadasz trochę pieniędzy to zastanów się nad stworzeniem ogrodu geometrycznego.

Ogród Geometryczny

Ogród geometryczny jest to ogród tak zagospodarowany aby jego kształt oraz rozplanowanie elementów było zgodne z harmonią geometryczną. W ogrodzie takim nie ma miejsca na przykładowe kąty i łuki, wszystko musi być perfekcyjne zaplanowane. Aby stworzyć taki ogród warto zatrudnić osobę zajmującą się profesjonalnie przestrzennym zagospodarowaniem terenu.

W ogrodzie geometrycznym bardzo ważne są architektoniczne detale projektu oraz ścieżki i inne utwardzone nawierzchnie, które nadają kształt ogrodowi. Zarysy ścieżek, schodków czy tarasów muszą być wyraźne i nie mogą się zlewać z resztą ogrodu.

Interesujący ogród formalny

Rośliny musimy posortować pod względem wielkości oraz dbać o ich równe przycinanie, można się nawet pokusić o nadanie krzewom geometrycznych kształtów (lub innych ambitnych figur np. takich jakie pamiętamy z filmu pod tytułem “Edward Nożycoręki” ;]).

Ogród geometryczny

Roślinami idealnie nadającymi się do takiego kształtowania są cięte cisy, bukszpany oraz rośliny liściaste, które można łatwo formować np. krzewy.