Jakie prace ogrodowe warto wykonywać w Sierpniu?

Sierpień jest miesiącem podczas którego nasz ogród zaczyna dojrzewać i zachodzi w nim wiele zmian. Przedstawimy tutaj kilka porad, które na pewno będą przydatne dla każdego kto posiada swój ogródek.
Po pierwsze rozpoczynamy przesadzanie roślin dwuletnich. Warto przesadzić wszelkie dzwonki ogrodowe, goździki, bratki i niezapominajki.

W tym czasie należy również zająć się pielęgnacją złocieni (ich nawożenie warto przedłużyć aż do połowy sierpnia). W połowie miesiąca możemy już przygotować się do sadzenia roślin cebulowych. Odpowiednio spulchniamy i nawozimy ziemię, usuwamy chwasty itp. Musimy również zatroszczyć się o właściwe pH gleby. Jeżeli chcemy np. sadzić tulipany to musi ono być w granicach 6,5-7,5.

Cebulki kwiatów
Jeśli posiadamy w ogrodzie lilie to sierpień jest okresem, w którym należy je przesadzić, gdyż w tym czasie kwiaty przechodzą okres spoczynku i przesadzanie nie jest dla nich szkodliwe.
Sierpień jest również doskonałym miesiącem na rozmnażanie piwonii przeze podział. Najlepiej nadają się do tego rośliny, które mają przynajmniej pięć lat. Należy je ostrożnie wykopać, aby nie uszkodzić korzeni następnie Karpę dzielimy w ten sposób aby powierzchnia cięcia była jak najmniejsza oraz każda z części miała od 3 do 5 silnych i zdrowych pąków.

Podzieloną roślinę sadzimy i intenstywnie podlewamy i pilnujemy aby podłoże było wilgotne do późnej jesieni, dzięki temu rośliny zakorzenią się odpowiednio i w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się ich kwiatami. Piszcie jeżeli szukacie porad odnośnie prac nad innymi roślinami w sierpniu ;].