Sam stwórz projekt swojego ogrodu – Wirtualny Ogród

Czy chciałeś kiedyś poukładać elementy w ogrodzie na swój sposób i zobaczyć jaki będzie tego efekt? Teraz masz możliwość!

Na sieci można znaleźć bardzo interesujące programy, które pozwalają nam dosłownie w kilka chwil stworzyć projekt ogrodu od podstaw.

Pierwszym z tych programów jest Virtual Garden. Program możemy znaleźć na stronach BBC Network (Virtual Garden). Program jest oparty na technologii flash także nie trzeba nawet ściągać go na dysk. Oprogramowanie oferuje dużo elementów, które możemy umieścić w naszym wirtualnym ogrodzie (od pojedynczych krzaczków po duże oczka wodne) a dodatkowo posiada funkcję, która umożliwia odpowiednie dobranie roślin pod względem nasłonecznienia oraz wilgotności.

Kolejnym programem, który umożliwia stworzenie własnego ogrodu jest “Wirtualny Ogród”. Aplikacja ta jest całkowicie w języku polskim co znacznie ułatwia korzystanie z niej. Ciekawostką jest fakt, iż baza roślin została przygotowana w oparciu o produkty dostępne w polskich szkółkach oraz jest powiązana z ofertami polskich producentów. Program posiada przyjemny trójwymiarowy interfejs, który umożliwia łatwe ustawianie elementów ogrodowych. Dostępna baza roślin posiada dodatkowe funkcje, dzięki którym możemy symulować wygląd roślinności ogrodowej podczas różnych pór roku oraz symulować ich wzrost.