Kiedy sadzić truskawki

Kiedy sadzić truskawki

Wydawałoby się, że wszelkie rozpoczynanie swoich upraw lub hodowli zaczynamy zawsze wiosną. Jednak istnieją określone rośliny z dłuższym okresem sadzenia. Są to oczywiście truskawki, które możemy sadzić już od wczesnej wiosny aż do momentu przyjścia późnej jesieni.

Jednak zanim zdecydujemy się zasadzić małe krzewinki w tak rozległym okresie, musimy się najpierw upewnić czy roślinki nie są zarażone żadnymi chorobami i czy nie zostały one zaatakowane przez żadne pasożyty. Innym warunkiem jest również to, że w momencie kiedy w końcu dostarczono  do nas sadzonki truskawek, to nie powinniśmy zbyt długo odwlekać decyzji o ich wsadzeniu do ziemi.

Proces sadzenia truskawek do ogródka również powinien posiadać określone wytyczne. Mianowicie nie możemy ich posadzić na świeżo ukopaną ziemię. Powinna ona być oczywiście spulchniona, ale również nieco odleżona po procesie przeorania. Dokładnie przysypujemy całe korzenie truskawek, w taki sposób, żeby przykryć je dokładnie warstwą ziemi, a niej postawić nawet niewielki stożek.

Truskawki zawsze kopiemy w systemie rzędowym. Co oznacza, że między rzędami należy zachować stosowną odległość około 80 centymetrów. Zaś w rządkach, miedzy poszczególnymi sadzonkami zostawiamy nie mniej niż 15 centymetrów wolnej przestrzeni. Po posadzeniu sadzonki truskawek bardzo obficie podlewamy. W ten sposób mają one szansę na szybką adaptację w naszym ogródku, za co odwdzięczą się słodkimi plonami.