Projekt Ogrodu Rekreacyjnego

W związku z duża ilością zapytań dotyczących ogrodów rekreacyjnych, postanowiliśmy opisać ciekawy projekt takiego ogrodu.

Prezentowany ogród jest ogrodem średniej wielkości i otacza cały dom. Istotnym a zarazem funkcjonalnym elementem ogrodu jest wkomponowany w styl ogrodu dojazd do garażu, który podobnie jak ścieżki w ogrodzie wykonany jest z kostki granitowej.

Ogród rekreacyjny

Uwagę należy również zwrócić uwagę na kompozycję roślin tuż przy domu. Kompozycja ta została stworzona w taki sposób aby atrakcyjnie wyglądać o każdej porze roku. Kolejną perełką w ogrodzie jest kamienna kaskada po której woda spływa do oczka wodnego. Naprzeciw oczka znajduje się niewielka polana, która została wzniesiona 1,2 metra w górę. Polana jest idealnym miejscem na odpoczynek oraz relaks podczas ciepłych dni.

W dni ciepłe, lecz deszczowe można usiąść przed drewnianą altaną, która pełni zarazem funkcję estetycznie wyglądającego schowka na narzędzia. W ogrodzie zostały głównie zasadzone rośliny zimno zielone, które nie wymagają dużo uwagi oraz pielęgnacji